вівторок, 25 листопада 2014 р.

Методичні розробки




Конспект заняття з математики друга молодша група
                              

Тема: "Чарівні ниточки"


Програмові завдання:
Дати дітям знання про порівняння предметів за величиною: товстий, тонкий. Повторити поняття "великий, маленький", "довгий, короткий", "зверху, знизу". Ознайомити дітей з необхідністю та значенням ниток в житті людини. Вчити дітей викладати з ниток вже знайомі геометричні фігури. Ознайомити дітей з нетрадиційною технікою малювання -ниткографія. Розвивати увагу, логічне мислення, дрібну моторику рук. Виховувати посидючість, інтерес до занять математикою.

Обладнання:
 демонстраційний матеріал: іграшкова машина, іграшковий котик,загадки; геом.фігура-коло; кошик з клубочками різнокольорових ниток; в'язані шапочки з товстих та тонких ниток.
роздатковий матеріал:  паперові плоскі будиночки; нитки різної довжини, кольору, товшини; аркуші паперу, фарба, клейонки, серветки.

Хід заняття:

Вступна частина.

 Вих: - Дітки, я дуже рада всіх вас бачити, мені дуже хочеться з вами привітатися:
                     "Я знайомих як зустріну, привітаюсь неодмінно:
                       -Добрий ранок! Добрий день!
                       А прийду в дитсад, привітаюсь до малят:
                       -Доброго ранку, малята!" (діти вітаються)
Вих: -Ви всі такі гарненькі, усміхнені, а давайте і один одному подаруемо усмішку:
                       "Вправо - вліво поверніться,
                         Один одному всміхніться,
                         А дню ясному вклоніться!"
Вих: -Молодці! Свій день завжди починайте з усмішки, і тоді у вас все буде добре.
(Стук в двері)...ой, я чую стук в двері, здається до нас хтось прийшов (відчиняю двері, до групи на машині заїжає котик з кошиком)
-Діти! Подивіться, це ж котик Мурчик, давайте його привітаемо! (діти вітають котика)
-Мурчику, а що ти там привіз у такому великому кошику? (притуляю котика до вуха)
-Він каже,що покаже нам, але якщо ми відгадаємо загадку. Ви хочете довідатися, що у кошику? Тоді слухайте загадку:
                            "Маленький, кругленький, а за хвіст не підняти"   (клубочок)
-Молодці! (відкриваю кошик). Ой, подивіться, скільки тут клубочків. Мурчику, залишайся з нами, ми покажемо тобі, що можна робити з клубочками. (саджаю кота на стільчик)

Основна частина.

1. Вих: -Діти, подивіться в кошик, клубочків мало чи багато? (відповіді дітей)
-Якого вони кольору? (відповіді дітей)
-Якої форми клубрчки? (відповіді дітей)
-Давайте порівняємо їх за величиною.

Д/гра "Клубочок великий та маленький"
Мета: продовжувати закріплювати поняття "великий", "маленький".
Правила гри: біля великого кошика поставити два порожніх кошики. В один кошик скласти великі клубочки, в другий- маленькі.

2.Вих: -Молодці! А тепер давайте дізнаємося з чого змотали клубочки, для цього треба відгадати загадку:
                                 "Я довга і тонка, і смотана в клубок,
                                  Втекла від кошеня я, в затишний куток."     (нитка)
Вих: -Правильно, дітки! Всі клубочки змотані з ниток. Нитки бувають різні: товсті і тонкі, довгі і короткі.
-А як ви думаєте, навіщо людям клубочки з нитками? (відповіді дітей)
-Правильно, щоб в'язати та шити теплі речі. З товстих ниток (показую нитку з клубка) можна зв'язати теплі зимові шапки та кофти, а з тонких ниток (показую нитку) легкі кофти та весняні шапки (показую шапки зв'язані з товстої та тонкої нитки)

3.Вих: -Ой, Мурчик щось хоче мені сказати на вушко (притуляю котика до вуха).
-Виявляється, він приніс вам невеличкі подаруночки, і залишив їх у вас на столах. Давайте подивимось, проходьте за столи  (діти сідають за столи).

Робота за столами.
- Що ви бачите у себе на столах? (ниточки)
-Якого вони кольору? (синя та червона)
-Хочете погратися ниточками? (відповіді дітей) Давайте спочатку розімнемо нащі пальчики, бо гратися нам будуть допомагати нащі пальчики.

Пальчикова гімнастика: "Клубочок"
                                               "Котик клубочок ниток
                                                Покотив у куточок.  (кінчики пальців однієї руки почергово                                                                                                  притиснути до пальців іншої) 
                                                                                                    
                                                Покотив у куточок
                                                 Котик клубочок."  (зімкнуті руки рухаємо вперед- назад)

4. Вих: -Молодці! А тепер візьміть в руки ниточки, та уважно їх роздивіться, пощупайте пальчиками. А тепер візьміть в руки синю нитку - вона товста, пощупайте пальчиками. З неї можна в'язати теплі зимові шапки (показую шапку), светри, бо нитка товста, міцна. А тепер візьміть червону -пощупайте, вона тоненька. Якщо вдягнути шапку з тонкої нитки взимку (показую шапку), то можна змерзнути.
-Покладіть перед собою дві ниточки, ще раз роздивіться їх. А тепер давайте пограємо у веселу гру з ниточками, згодні?

Логічна гра "Будиночок для ниточок"
Мета: вчити розрізняти нитки за товщиною. Закріпити поняття "зверху", "знизу".
Правила гри: перед дітьми лежать плоскі паперові будиночки з віконцями: одне вікно -зверху, друге -знизу. У верхнє віконце віконце покласти товсту нитку, у нижнє - тонку.

5. Вих: -Молодці! А тепер допоможіть мені дізнатися, яка ниточка довга, а яка коротка?
Завдання: визначити довжину ниток (діти мають показати, як можна виміряти довжину ниток. Я разом з дітьми вимірюю довжину на фланелеграфі).
-А ще з ниток можна зробити різні геом.фігури, наприклад ось такий круг (показую круг), спробуємо?
-Візьміть коротку нитку, та складіть її у коло (я роблю на фланелеграфі). А тепер візьміть довгу нитку, і також зробіть з неї круг. У нас вийшло два круги, вони однакові чи різні? (відповіді дітей)
-Так, вони різні за розміром, з короткої нитки у нас вийшов маленький круг, а з довгої нитки-великий.

6.Вих: -Молодці! Ви такі вправні, стільки всього вмієте, а давайте трішки відпочинемо та пограємо, згодні? Тоді тихенько вставайте, задвигайте свої стільчики, та виходьте на килимок (діти виходять на килимок).

Фізхвилинка  "Клубочок":
                                                       "По дорозі Катя йшла (крокують)
                                                         Клубок ниточок знайшла (нахилилися, взяли)
                                                         Маленький клубок (руками показати клубочок)
                                                         Нитка жовтенька.
                                                         Клубок котиться, нитка тягнеться (імітація руху)
                                                         Я за ниточку взяла (нахилилися, взяли)
                                                         Потягнула, підняла (руки вгору).

7.  Вих: -Діти! А ви любите малювати?
-А чим ви вже вмієте малювати? (відповіді дітей)
-Сьогодні я пропоную вам помалювати незвичним способом, нам не будуть допомагати ні олівці, ні пензлик, ні навіть пальчики! Сьогодні ми будемо малювати ниточками, які нам подарував котик. Хочете спробувати? (відповіді дітей). Зараз я вам покажу, як це робиться.

8. Показ техніки малювання ниткою- ниткографія.
Вих: - А тепер ви намалюйте для котика свої малюнки, можете намалювати свої улюблені іграшки. Але спочатку давайте ще раз розімнемо ващі пальчики, щоб малюнки у вас вийшли гарними.

Пальчикова гімнастика: "Клубочок".

Самостійна робота дітей (виконання малюнків).

Заключна частина.

Вих: -Молодці дітки! Ви намалювали такі гарні малюнки, поки ви малювали ми з котиком встигли підійти до кожного, та подивитися вашу роботу. Але Мурчику вже час повертатися додому, давайте проводимо його, виходьте всі на килимок (діти виходять на килимок).
-Мурчику дуже сподобалося з нами гратися, він дізнався багато нового, хоча раніше думав шо клубочки можна тільки котати по підлозі.
- А хто з вас мені нагадає, що ми сьогодні нового дізналися про нитки, які вони бувають? (відповіді дітей)
-Що ми викладали з ниток? (відповіді дітей)
-А що незвичного ми навчилися робити за допомогою ниток? (відповіді дітей)
-Молодці! А тепер давайте попрощаємося з мурчиком?
Діти: -Допобачення, Мурчику! (котик уїжаєна машині).
Вих: -Молодці! Ви сьогодні всі дуже вправно працювали, Дякую вам!


Заняття закінчується.





Конспект заняття з логіко-математичного розвитку (друга молодша група).

Тема: "Подорож ведмедика иа їжачка"

Програмові завдання: учити дітей розрізняти й називати частини доби: день, ніч, ранок. Продовжувати вчити порівнювати предмети за шириноб та довжиною, використовуючи методи накладання. Вчити вживати слова "широкий, вузький". Розвивати увагу, логічне мисленння, дрібну моторику рук, мову. Виховувати організованість, дисциплінованість.

Обладнання:
демонстраційне: паперові їжачок та ведмедик, сюжетні малюнки "їжачок та ведмедик сплять", "їжачок та ведмедик вмиваються", "їжачок та ведмедик граються", паперові місточки синього та червоного кольору, паперові кораблики різного кольору та розміру- 2шт.
роздаткове: малюнок з широкою та вузькою річкою, два кораблики різного кольору та розміру, картки з зображенням їжачка та ведмедика та їх будиночків, дві стрічки- доріжки різної довжини та кольору.

Хід заняття:

Вступна частина (на килимочку).

1. Вих.: -В одному лісі жили два друга: їжачок та ведмедик. Кожного дня вони зустрічалися, весело гралися, допомагали один одному,а вночі розходилися по своїх домівках та відпочивали.
-Тихіше, дітки, подивіться, що зараз роблять їжачок та ведмедик? (розгляд сюжетної картинки "їжачок та ведмедик сплять").
-Коли це буває? А ви що робите вночі? (відповіді дітей)
Вих.: -Відпочили їжачок та ведмедик, прокинулися (розгляд картинки "їжачок та ведмедик вмиваються").
-що вони роблять? А ви що робите вранці? (відповіді дітей)
-Вмилися, поснідали, зустрілися на галявині. (розгляд картинки їжачок та ведмедик граються)
-Що роблять їжачок та ведмедик? А ви чим любете займатися вдень? (відповіді дітей)

2. Вих.:- Аж раптом, награвшись, їжачок та ведмедик замислилися...чим би їм ще цікавим зайнятися, і вирішили вони піти у подорож...

Основна частина:

1. Вих.:-І ось що з ними трапилося. Йшли вони по лісу. аж раптом побачили річку, через яку було перекинуто два містки: синій та червоний. Їжачок запропонував перейти по синьому місточку, але вони не змогли вдвох поміститися там (показую як вони намагаються перейти). Тоді вони вирішили перейти річку по червоному містку, і в них вийшло (показую, як вони перейшли).
-А як ви думаєте, чому друзі не помістилися на синьому місточку? (відповіді дітей)
-А чому вони змогли пройти по червоному? (відповіді дітей)
-Давайте порівняємо місточки. (демонструю метод накладання)
-Перейшовши річку вирішили вони відпочити та погратися. Давайте і ми з ними пограемось.

2. Фізхвилинка:  "У лісі"
                         
                              -Ми по лісу ідемо, вліво, вправо дивимось,
                               Листочки збираємо, на пеньок сідаємо.  (виконуємо рухи згідно тексту)

3. Вих.:- Погралися, пішли далі наші друзі. Аж раптом побачили вони ще одну річку, на якій було два кораблики. Погляньте на них, вони однакові чи різні? (відповіді дітей) Давайте посадимо наших друзів на кораблики. На якому кораблику поїде ведмідь? (відповіді дітей), (на великому) А на якому їжачок? (відповіді дітей)
-Добре! Атепер давайте відправимо наші кораблики у подорож по річках. Для цього нашим друзям знадобиться ваша допомога. Проходбте за столи (діти сідають за столи).

4. Д/гра "Кораблики"
    Мета: закріпити поняття "широкий-вузький", "великий-маленький"
    Хід гри: на столах картки з зображенням двох річок - широкої та вузької, два кораблики - великий та маленький. Необхідно розмістити великий кораблик на широкій річці, маленький - на вузькій.
Вих.:-Молодці! От і поплили їжачок та ведмедик котатися на корабликах. А поки вони каталися, настав час повертатися їм додому. Ми маємо допомогти їм  знайти доріжки до своїх домівок. Для цього візьміть інші малюнки, на яких намальовані будиночки нашіх друзів.

5. Д/гра "Підбери доріжку".
    Мета: закріпити поняття "довгий. короткий".
    Хід гри: Необхідно підібрати доріжку, довжини якої вистачить, щоб дістатися будинку.

6.Вих.:- Ну ось і дісталися наші друзі своїх домівок, і ви їм в цьому допомогли.
-А чи хочете ви побачити що зараз роблять друзі? (відповіді дітей)
-Тільки тихо, щоб їм не заважати, виходьте на килимок (діти йдуть на килимок)
-Що вони роблять? (розгляд картинки "їжачок та ведмедик сплять") (відповіді дітей)
Вих.:-Вони сьогодні здійснили велику подорож, втомилися, лягли відпочити.

Заключна частина.

Підсумок заняття:
Вих.:-А вам сподобалася історія яку я вам розповіла? (відповіді дітей)
         -Про кого я вам розповіла історію? (відповіді дітей)
         - Куди вирішили піти їжачок та ведмедик? Як вони перейшли річку в лісі? На чому плавали? (відповіді дітей)


Заняття закінчується.







Конспект заняття з логіко-математичного розвитку (друга молодша група)

Тема: "В гостях у білочки"

Програмові завдання: формувати вміння порівнювати дві групи предметів. Ознайомити з поняттям "один, багато". Розвивати вмінння орієнтуватися в просторі. Вправлятися в умінні вживати слова "вгорі, внизу". Розвивати дрібну моторику рук, память, логічне мислення. Виховувати інтерес до занять з математики.

Обладнання:
демонстраційний: фланелеграф зі смужками, кошики з горішками та паперовими грибочками(2шт), білочка іграшкова.
роздатковий: карточки з червоною смужкою вгорі, та зеленою- знизу, паперові листочки.

Хід заняття:

Вступна частина. (на килимі)

Вих.:-Діти, пропоную вам сьогодні здійснити подорож до лісу, ви згодні? (відповіді дітей)
-Тоді повторюйте за мною: "Покрутились, покрутились, у лісі опинились!" (діти повторюють за вихователем).
Вих.:-Ой, погляньте , де ми з вами опинились? Розгляньте все навколо, що ви тут бачите? Що росте на галявині? Скільки тут грибів? (відповіді дітей)
Вих.:-Ой, здається я когось бачу на гілочці, хто це, дітки? (відповіді дітей) (білочка). Давайте з нею привітаємось (діти вітаються з білочкою).
Вих.:-Здається білочка щось хоче сказати. (притуляю білочку до вуха)
Вих.:-Білочці потрібна наша допомога, треба зібрати горішки до кошиків, допоможемо?

Основна частина.(на килимі)

1. Завдання 1:
Вих.:-Давайте зберемо горішки у кошики, один кошик для вас, інший- для зайчика. Покладіть кожний у кошик по одному горішку, білочка теж покладе у свій кошик горішок (діти виконують завдання).
Вих.:-Скільки горішків у вашому кошику? (багато)
        -А скільки в білочки? (один)
        -Чому у вашому кошику багато горішків? (відповіді дітей)
        -А тепер кожний візьміть із кошика по одному горішку (діти беруть горішки), Ярик, скільки в тебе горішків? Аня, а в тебе скільки? (відповіді дітей)
        -А що треба зробити, щоб у вашому кошику стало багато горішків? (відповіді дітей) (скласти у кошик)
Вих.:-Молодці, бачите, як ви добре допомогли білочці, тепер вона хоче з вами погратися.

2. Фізхвилинка:
Вих.:-Білочка хоче показати вам свою галявину, ставайте всі один за одним, покладіть ручки на плечі тому, хто стоїть попереду, самою першою буде стояти білочка, вона буде вести нас, а ми будемо іти один за одним тримаючись за плечі товариша.

3.Вих.:-Молодці, погралися. Ой. погляньте, бвлочка принесла ще один кошик, хочете довідатися що в ньому? А хто мені скаже, що люблять їсти білочки? (відповідь дітей)
         
Я дістаю з кошика один грибочок, розміщюючи його на фланелеграфі коментую свої дії:
-Скільки в мене грибочків? (один) Я викладаю його на верхню смужку.
-А зараз скільки я взяла грибочків? (багато) Я викладаю їх на нижню смужку.
-Де лежить один грибочок, на верхній чи на нижній смужці? (відповіді дітей)
-А де багато грибочків? (відповіді дітей)

4.Вих.:-Молодці! Ой, а тут у білочки у кошику ще шось є (дістаю листочок), що це таке? (відповіді дітей) А де ростуть листочки? (відіповіді дітей)
-Правильно! А давайте допоможемо білочці розкласти ці листочки по поличках, для цього пройдіть за свої столи. (діти сідають за столи)
-Діти, для цього завдання нам знадобиться допомога наших пальчиків, давайте їх розімнемо.

5.Пальчикова гімнастика " Білкин горішок" (з горішком)
                          "Ми горішок беремо, з ручки в ручку кладемо.
                           Маленький горішок, кругленький, по долонці котиться.
                           В ручках я його сховаю, потім всім вам покажу"

6.Вих.:-Добре, а тепер давайте розкладемо листочки.
Д/гра  "Розклади листочки"
мета: продовжувати закріплювати поняття "зверху, знизу".
хід гри: один листочок викласти на верхню смужку, багато- на нижню.

Вих.:-Молодці! бачите, як ви добре розклали листочки на полички, та допомогли білочці. Але час вже повертатися до дитячого садочка, виходьте на килимок, давайте подякуємо білочці за гостинність, та скажемо допобачення (діти прощаються)
-Молодці! Атепер повторюйте за мною: "Покрутились, покрутились в дитсадочку опинились."

Заключна частина.

Підсумок заняття:

Вих.:-Дітки, вам сподобалася наша подорож?
        -Де ми були? З ким познайомилися? Що цікавого робили? Як ми допомагали білочці? (відповіді дітей)

Заняття закінчується.








Конспект заняття з конструювання (друга молодша група)

Тема: "Побудуємо намет"

Програмові завдання: вчити дітей шляхом складання картону навпіл, робити намет. Закріпити поняття "один, багато", "високий, низький". Розвивату увагу, мислення, дрібну моторику рук. Виховувати старанність, посидючість.

Обладнання: демонстраційне: паперові поїзди, позначки "день, ніч", паперові листочки, ілюстрація намету, два паперові намети.
роздатковий: аркуш картону, маленька іграшка,

Хід заняття:

Вступна частина.(на килимку)

Вих.:-Дітки, сьогодні ми з вами поїдемо у подорож до лісу, але не знаю на якому транспорті нам поїхати, як ви вважаєте, на чому ми можемо поїхати? (відповіді дітей)
-Пропоную поїхати на потязі, ви згодні? (відповіді дітей)
-Подивіться нас чекають два поїзди (на дошці з бумаги). Роздивіться, якого кольору поїзди, який поїзд довгий, який короткий? (відповіді дітей)
-Ну що, готові до подорожі, тоді сідайте рівненько...поїхали!

Основна частина.

1.Вих.:-Довго ми їхали, цілу ніч, навіть заснули (діти імітують спання, закриваючи очі)
-Приїхали (розплюшили очі). Подивіться чи світло на дворі? Зараз день чи ніч? А коли ми спали, яка була частина доби?(відповіді дітей)
-Молодці! Ну що ж, треба розмішуватися.
-Подивіться навкруги, що ви бачите? (листочки)

Завдання1: "Яких листочків багато, а яких мало?"
мета: закріпити поняття "багато, мало".
правила: назвати колір листочків яких багато та яких мало.

2.Вих.:-Молодці! Давайте трішечки пограємось, та відпочинемо після довгої дороги.

Фізхвилинка "У лісі"
                              -Ми по лісу ідемо, вліво, вправо дивимось,
                               Листочки збираємо, на пеньки сідаємо. (виконуємо рухи згідно тексту)

3.Вих.:-Діти, поки ви роздивлялися листолчки, я встигла поставити намети, щоб нам було де сховатися від вітру. Давайте роздивимося їх. (ілюстрація на дошці)
-Діти чи ходив хто з вас із своїми батьками відпочивати на природу вліс? А чи доводилося вам ставити намет, щоб відпочивати на природі? Намет допомагає подорожуючим ховатися від дощю та вітру, він зроблений із товстої тканини, яка не пропускає ані дощ, ані вітер.(розгляд ілюстрації)
-На яку геометричну фігуру схожв намети?
-Однакові намети, чи ні?
-Чим відрізняються? Якого вони кольору? Чи однакові за висотою? Якого кольору високий намет? Якого кольору низький? (відповіді дітей)

4. -Діти, адавайте і ми з вами збудуємо намети, щоб нам було де сховатися від дощю, раптом він почнеться. Зараз я вам покажу, як його робити

Показ техніки виконання складання намету.
-Ну що, спробуєте і ви встановити? (відповіді дітей) Але для цього вам знадобить ся допомога ваших пальчиків, давайте їх розімнемо.

Пальчикова гімнастика "Будівники"

-Молодці! Ну що, ручки готові, можемо починати, проходьте за столи.(діти сідають за столи)

Самостійна робота дітей за столами.

5.Вих.:-Ой, які гарні намети ви побудували, а давайте поселемо туди маленьких тваринок.(діти засіляють в намети тваринок)

-Дітки час нам вже повертатися до дитсадочка, давайте згорнемо намети, щом не залишати їх в лісі (діти розбирають свої намети)
-Виходьте на килимок, займайте місця на стільчиках (діти виходять на килимок).
-Поїхали. Як їде наш поїзд? (діти імітують звук поїзду)

Заключна частина.

Підсумок заняття:
Вих.:-Ну от ми і в дитячому садочку, вам сподобалася наша подорож?
-Де ми з вами були? Шо робили? Якої форми намети? для чого вони подорожуючим? (відповіді дітей)

Заняття закінчується.








Конспект інтегрованого заняття ознайомлення з природою та ПДД (старша група)

                                   
Тема:  "Подорож до підводного царства"


Програмові завдання: Розширити знання дітей про планету Земля, про мешканців морів, їх особливості, зовнішній вигляд. Ознайомити із властивостями морської води: прозора, солона. Вчити робити висновки згідно дослідницької діяльності. Формувати вміння домовлятися під час  групової діяльності. Збагачувати словник дітей поняттями: морський мешканець, кристали.   Розвивати навички проведення дослідів, пізнавальні процеси, увагу,спостережливість, творчу активність; дрібну моторику рук, уяву, образне мислення, чуття композиції.  Виховувати любов до природи,повагу один до одного, доброзичливість.

Обладнання: іграшка Морський Цар, мушлі, музичний запис "Шум моря", відео "Підводний світ", ноутбук, паперові підводні маски, 2 конверти, ілюстрації розвитку риби та жаби, малюнок "Підводні мешканці", блакитні стрічки,2 пластикові стакани, морська сіль, тарілочки, ложки, яйця, серветки, м'яч, тоновані ватмани, кольорові серветки, кольоровий папір, зелені стрічки, орігамі "Рибки", клей, клейонки, серветки, скринька, наклейки - оцінки, корзина, повітряні кульки.

Хід заняття:
1. Вихователь: - Діти, сьогодні вранці, коли я прийшла в д/с і підходила до нашої групи, я відчула, що тут відбувається щось незвичайне. Із-за зачинених дверей линули звуки дуже схожі на шум морських хвиль. Мені навіть здалося, що я відчула запах морської піни. І я вирішила, що ми разом з вами маємо з'ясувати, що ж за морські дива з'явилися в нащій групі. Ви Згодні?                                                         
- Ви напевне дуже багато знаєте про море та його мешканців, а  як ви гадаєте, як іще можна більше дізнатися про море? (відповіді дітей)
- Так, здійснити подорож у підводне царство. А як ми можемо спуститись на глибину?(відповіді дітей).
- А я пропоную вам вдягнути підводні маски, та спуститися під воду.  (діти під музику "Шум моря" вдягають маски та закривають очі, занурення під воду супроводжується розповіддю вихователя): "Чуєте як бушують хвилі? Починаємо занурюватися... Уявіть що вода навколо нас синьо-блакитно-зелена, тепла. Я вже бачу зграйку веселих рибок, ось тут ,біля моєї правої руки. У них яскрава луска, мов святковий костюм. Я відчуваю як гойдаються водорості,вони схожі на стрічечки. Ми опускаємося все нижче і нижче. Сонячного світла стає менше, вода стає темно-синя, я вже відчуваю під ногами грунт. Це означає, що ми з вами на морському дні. Відкривайте очі, треба все тут роздивитись."
2. Діти відкривають очі, вихователь тримає в руках Морського Царя (М.Ц.), та від імені М.Ц. говорить:
- Добрий день, діти! Я дуже радий вітати вас у своєму царстві, ви знаєте хто я? (відповіді дітей)
- Правильно, я радий що ви мене впізнали. А ви знаєте де я живу? Де знаходиться моє царство? (відповіді дітей)
- Знову правильно, молодці! Ну раз я М.Ц., то в мене є і мої піддані. Як ви думаєте, хто вони? (відповіді дітей)
- Молодці! Ось пропоную вам ближче познайомитися з моїми мешканцями. (Показ відео про красу морського дна, показ супроводжується розповіддю вихователя).
- Ось бачите, як гарно в моєму царстві. Це ніби справжня казка, і відкрию вам секрет: я знав що ви прийдете до мене, тому приготував для вас подарунок - скриню із скарбами, але просто так я вам його не віддам. Ви маєте виконати усі мої морські завдання, і тільки тоді отримаєте скарб. Згодні?
- Тоді ось для вас мої чарівні мушлі, в кожній мушлі є завдання, яке ви повинні виконати, а я тим часом буду спостерігати за вами, побачимо, чи впораєтеся ви? (Саджаю М.Ц. на трон і починаю з дітьми виконувати завдання.)
3. Вихователь:  - Ну що мої друзі,  почнемо? Отже перше завдання...
          1) - Д/гра "Що раніше?"
Мета: вчити дітей відтворювати розвиток жабки та рибки за допомогою ілюстрацій.
Обладнання: два конверти, ілюстрації.
Правила гри: 2-а конверти, в них картки. Діти викладають розвиток рибки та жабки.
Вихователь:  - Молодці! Отже давайте зробимо висновок: життя рибок і жабок починається з маленької ікринки, потім вони ростуть, розвиваються і стають дорослими рибками та жабками.
- Добре! Наступне завдання...

          2) -Д/гра "Порахуй скільки мешканців"
Мета: вчити дітей знаходити на малюнку прихованих морських тварин. Розвивати увагу, спостережливість.
Обладнання: великий малюнок з морськими мешканцями, цифри.
Правила гри: великий малюнок з намальованим підводним царством та його мешканцями. Але деякі заховалися за водорості чи каміння. Діти мають порахувати та уважно роздивитися усіх мешканців підводного царства. Кожного мешканця позначають цифрою.

Вихователь:  - Ну молодці! Завдання важкі, але ви все правильно зробили. Пропоную трішки відпочити та погратися, ви згодні?

4. Фізична хвилинка: психоетюд "Танок хвильок" (зі стрічками).
Під музику "Шум моря" діти разом з вихователем виконують танок, імітуючи рухи хвиль.

5. Вихователь: - Ну ось ми і відпочили, треба далі виконувати завдання...
- Діти,М.Ц. відправляє нас в підводну лабораторію! Ось вона, займайте свої місця. (Діти сідають за столи, де є все необхідне для дослідів).

Дослід № 1
Тема:" Морська та прісна вода".
Мета: ознайомити дітей з властивостями води; з тим, що вода має здатність розчиняти в собі деякі речовини. Навчити розчиняти сіль, та отримувати морську воду. Ознайомити з кристалами морської солі. Розвивати спостережливість, увагу, вміння робити висновки під час дослідів.
Обладнання: тарілка із морською сіллю, ложка, великий стакан (з синьою позначкою) з прісною водою.
Хід досліду:
           - роздивитися кристали морської солі: смак, запах, колір.
           - розчинити кристали солі у прісній воді.
Вих.: - Отже, який ми можемо зробити висновок? (відповіді дітей)
- Правильно: вода має здатність розчиняти в собі деякі речовини.

- Молодці, а тепер скажіть, хто з вас вміє плавати?
- А хто купався в справжньому морі? (відповіді дітей)
- Ось ми вже знаємо, що в морі вода солона. Перед вами стоїть стакан (з червоною позначкою) із водою, спробуйте воду, яка в ньому знаходиться.
- Яка вона на смак?
- А де в природі є прісна вода?
- А як ви гадаєте, в якій воді легше плавати, в солоній чи прісній? (відповіді дітей)
- Давайте перевіримо.

Дослід № 2
Тема: "Предмети в солоній і прісній воді".
Мета: вчити дітей робити дослід із яйцем, вчити спостерігати та виявляти, в якій воді предмети не тонуть. Розвивати обережність під час досліду, увагу, спостережливість.
Обладнання: Стакани із морською та прісною водою, яйце, ложка, серветки.
Хід  досліду:
             - занурити яйце в прісну воду
             - потім занурити яйце в солону воду
             - зробити висновок
Вих.: - Отже ми можемо зробити висновок, що в солоній воді легше плавати, аніж в прісній.

Вихователь: - Молодці, ми добре  з вами попрацювали в лабораторії, багато всього дізналися, пропоную трішечки відпочити та погратися, ви згодні?

6. Гра "Що є у риб?"
Мета: Закріпити знання про частини тіла у підводних мешканців.
Обладнання: м'яч.
Правила гри: діти утворюють коло. Вихователь ставить питання кидаючи м'яч, відповідати має та дитина, якій кинули м'яч.
питання: - у людей - руки, у пташок-крила, а у риб? (плавці)
                  - у людей-шкіра, у пташок-пір'я, у звірів-хутро, а у риб? (луска)
                  - що є позаду у риб. так само як і у тварин?  (хвіст)
                  - чим дихає риба?  (зябра)
                  - які частини тіла ще е у риб?

7. Вихователь: - Молодці! Ну що, ми з вами виконали всі завдання. Скоро час повертатися, але негоже, щоб ми спустившись до М.Ц. в гості залишили його без подарунка, це дуже негарно, чи не так? Не хвилюйтесь, я дещо придумала. Давайте створимо подарунок для М.Ц. своїми руками - велику аплікацію, яку ми зробимо всі разом, прямо зараз, згодні?  Ми з вами познайомилися з усіма мешканцями підводного царства, давайте залишимо йому на згадку про нас теж морське царство, але створимо його самі.

Аплікація з підручного матеріалу.
Тема: "Морське дно".
Мета: Вчити дітей створювати аплікацію методом обривання та скомкування паперу, не використовуючи ножиці. Вчити створювати сюжетну композицію, опираючись на зразок вихователя. Продовжувати вчити працювати невеличкими групами; закріплювати вміння розподіляти ролі,домовлятися. Розвивати дрібну моторику рук, уяву, фантазію,чуття композиції. Виховувати повагу один до одного під час сумісної праці.
Матеріал: великі ватмани блакитного кольору, різнокольорові серветки, папір коричневого та жовтого кольору, зелені стрічки, раніше зроблені дітьми орігамі "Рибки", клейонки, клей, серветки.
Хід роботи:
                 1) показ роботи вихователя
                 2) показ техніки виконання: 
                        - спочатку викласти морський пісочок та каміння-відриваючи кусочки жовтого та коричневого паперу, клеячи його на ватман,формуючи морське дно.
                        - корали - зминаючи різнокольорові серветки.
                        - водорості формуємо за допомогою зелених стрічок, та клеїмо їх вигинаючи,ніби вони рухаються.
                        - рибок, яких діти робили на попередніх заняттях, використовуємо на аплікації.
                 3) закріплення послідовності виконання роботи.
                 4) пальчикова гімнастика:
                           "По хвилях синіх  (руками робимо хвилі)
                             Риба лине            (складені долоні,імітують рух риби)
                             Ну а під водою   (руки вниз)
                             Водорості є          (руки вгору,перебираючи пальчиками)
                             А на дні морському   (провести долоньками вниз)
                             Зірочки чудові      (згинання - розгинання пальчиків)
                             Восьминіг ігривий  (руки вниз, перебираючи пальчиками)
                             Та ще й кит сміливий   (руками намалювати велике коло)
                    5) самостійна робота дітей
                    6) підсумок виконання робіт


                                                           

Вихователь:  - Молодці, діти! От бачите тепер і в нас є подарунок для М.Ц.. Він дуже зрадіє таким подарункам.
- Ну що, ми з вами виконали всі морські завдання. 
 Приєднується М.Ц.: -Бачу-бачу,ви виконали всі завдання. Ви дуже розумні та кмітливі. За це я даю вам свій скарб, як і обіцяв. Ось він, тримайте. Але відкриєте його, коли повернетесь до д/с. До побачення!...
Вихователь:  - Ну що, час і нам повертатися до д/с. Але як же нам вибратися на поверхню, адже ми так глибоко?  (відповіді дітей)
-А я пропоную вам піднятися на поверхню за допомогою повітряних кульок, вони швидко піднімуть нас на поверхню.  (Діти з корзини беруть по одній кульці, стаючи близько один до одного, закривши очі, утворюють одну велику повітряну кулю. Під музику "Шум моря", діти піднімаються на поверхню. Підйом на поверхню супроводжується розповіддю вихователя):
"Наші ніжки відштовхнулися від дна, ми піднімаємось. Ось повз нас проплила стайка рибок, кінчик водорості торкнувся наших ніжок. Водичка стає тепліша та світліша, ось і сонечко вже видно крізь воду...Під ніжками відчувається пісочок... Відкривайте очі, ми повернулися до д/с."
- Ну ось ми і повернулись. Вам сподобалася наша подорож? (відповіді дітей)

8. Підсумок заняття:
                     - Де ми були?
                     -З ким познайомилися?
                     - Кого бачили?
                     - Що цікавого робили?
                     - Що нового дізналися?
                     - Ну що ж давайте відкриємо скарбничку від М.Ц.?  (Відкриваю скарбничку з наклейками-оцінками).







      
   
                     















Немає коментарів:

Дописати коментар